ДЕКЛАРАЦИЯ
ОБЩОТО СЪБРАНИЕ НА ОТЕЧЕСТВЕНИЯ СЪЮЗ В ЗАЩИТА НА ПАМЕТНИКА НА ГЕОРГИ ДИМИТРОВ НА СТЕНАТА НА ЯЗОВИР „КОПРИНКА“ – 14.05.2016 ГОДИНА
В Казанлък хора,чужди на деморатичните ценности в нашето общество, представители на Съюза на репресираните в България предприемат опити за демонтиране на паметника на Георги Димитров при язовир „Копринка“. Делегатите на Общото събрание на Отечествения съюз се противопоставя остро на тези опити.
Името на Георги Димитров – създателя на Отечествения фронт , е символ за българската и световната прогресивна общественост на антифашистката съпротива, на единението на прогресивните сили у нас и по света, на възраждането на съвременна България след Втората световна война.
Долу ръцете от името и делото на Георги Димитров! Нека тачим и пазим своята история и достойнството на добрите си синове!
Днес в самата Германия се пази паметта на Димитров – антифашистът, първи нанесъл съкрушителен морален удар на хитлеро-фашизма.А в родната му страна позволяваме обругаване на неговото име и дело.Това не можем да го позволим!
Призоваваме българската общественост и държавните институции да пресекат всякакви подобни опити.!
Георги Димитров е богат политически, исторически и морален капитал на българската нация.
Да пазим историята си!
София, 14.05.2016 г. От Общото събрание
|